اطلاعیه یادباش رفیق یداله خسروشاهی برای پخش

یادش گرامی باد رفیق یداله خسروشاهی

یداله خسروشاهی در گذشت و با مرگ وی جنبش کارگری ایران یکی از اعضای صدیق خود را از دست داد.

دورانی که رکود مبارزه طبقاتی در پی تسلط همه جانبه سرکوبگرانه رژیم شاه در جامعه و رفرمیسم درون جنبش کارگری گسترده بود، یداله به عنوان نماینده طبقه کارگر و با غریزه طبقاتی در برابر استبداد سلطنتی و دولت مستبد سرمایه از درون صنعت نفت، مهم‌‌ترین بخش صنعتی درحال توسعه در جامعه ایران سربرافراشت. زندان شاه و سپس به همین جرم زندان رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی را به مدتی طولانی متحمل شد.

یداله خسروشاهی به مثابه انسان کارگر حاصل گذار جنبش کارگری ـ سوسیالیستی از کوران آرمان‌گرائی پوپولیستی و رفرمیسم حاکم بر جنبش طبقاتی بود که وی را نیز به عنوان کارگری که می‌‌بایستی در پیشرفت فرآیند شناخت به تجربه دست می‌‌یافت، از فراز و نشیب‌‌ها عبور داد.

وی از جمله نادر کارگرانی است که به تخریب طبقاتی رژیم جمهوری اسلامی تن درنداد، از طبقه خویش فرار ننمود، خود را در الزامات زیستی به مناسبات سرمایه نیآلود و واقعیت سرمایه را نپذیرفت. هر چه اندیشید در راستای طبقه خویش بود. جنبش کارگری آثار پراکنده‌‌ی وی را با خود دارد، در آینده تجارب مبارزاتی وی، کوشش‌‌ها و فراز و فرودهای فعالیت‌‌هایش بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

برجستگی یداله خسروشاهی شالوده‌‌سازی برای واقعیت جنبش کارگری بود. اگر چه راه‌‌کارهایش از مناسبات سرمایه فرارونده نبود، اما از حرکت بر بالای سر کارگران نیز امتناع نمود. در جنبش کارگری و در میان کارگران به اعتبار نیآویخت و شخصیت شوراگرایانه‌‌اش متجلی نفی ریاست‌‌طلبی و نکته اساسی رفتار و منش اجتماعی‌‌اش را بروز داد.

یاد و نام رفیق یداله خسروشاهی بر روی پرچم پرولتاریای ایران همیشه خواهد درخشید. یادش زنده باد.

کمیته فعالین کارگری ـ سوسیالیستی ( فرانکفورت)
9 فوریه 2010

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: